مجموعه شامیدان شما را به خرید بهترین محصولات گوجه فرنگی گلخانه هیدروپونیک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید بهترین گوجه گیلاسی هیدروپونیک

آنچه در این مقاله می خوانید...

تاریخچه گوجه فرنگی در ایران تولید گوجه گیلاسی با کشت هیدروپونیک

گوجه گیلاسی هیدروپونیک را می توان در بازار با بهترین کیفیت، و هم چنین به صورت عمده، از سایت های اینترنتی میوه و تره بار می توان خریداری کرد که این نوع گوجه دارای قیمت بالاتری می باشد.

خرید بهترین گوجه گیلاسی هیدروپونیک

تاریخچه گوجه فرنگی در ایران

تاریخچه گوجه فرنگی در ایران در ابتدا در ایران، گوجه فرنگی کشت نمی شد و به صورت اندک و با قیمتی بسیار گران، از مناطق جنوب گرمسیری به بازار ایران می آوردند به همین خاطر بسیار با ارزش بود.

تاریخچه ورود گوجه فرنگی به زمان مرحوم معیرالممالک مربوط می شود. او مردی بود که به پرورش گل و گیاه علاقه زیادی داشت. معیرالممالک در یکی از سفر هایش در اروپا، مقداری تخم سبزی از جمله گوجه فرنگی خرید و به ایران فرستاد تا بر روی آن کشت و پرورش انجام دهند. 

عزالدوله برادر تنی ناصرالدین شاه قاجار بود که کار کشت گوجه فرنگی در باغ فردوس را به عهده گرفت.  او در سالگرد خاندانش به باغ فردوس آمد و بوته های گوجه فرنگی کشت شده در باغ را دید که گوجه کرده است. افراد آن خانه که گوجه فرنگی را گیاهی سمی و مهلک می پنداشتند، از محصول کشت شده استفاده نمی کردند؛ به همین خاطر عزالدوله دستور داد تا آن را بچینند و چند غذا برای همان روز از گوجه های چیده شده، تهیه کنند.

عزالدوله غذای طبخ شده با گوجه فرنگی را با اشتهای زیاد خورد و دیگر حاضران آن خانه هم با دیدن این صحنه، تصمیم به خوردن آن گرفتند. با این کار عزالدوله بود که ایرانیان میل به پرورش و خوردن گوجه فرنگی پیدا کردند.

پس از گذشت چند سال، کشت آن هر ساله به صورت فراگیر در کل ایران صورت می گیرد. ایرانیان برای عطر، رنگ و لعاب در خوراک هایی مانند آبگوشت، خورش ها و … از گوجه یا رب آن استفاده می کنند.

تولید گوجه گیلاسی با کشت هیدروپونیک

تولید گوجه گیلاسی با کشت هیدروپونیک در روش کشت گوجه هیدروپونیک، گوجه ها در محلول های غیر خاکی قرار می دهند که این محلول ها، مواد غذایی برای گیاه را آماده و از ریشه گیاه محافظت می کند.

تولید گوجه گیلاسی به این روش باعث می شود که این گیاه در حجم وسیع تری از مواد غذایی نسبت به کشت در خاک، رشد کند هم چنین این روش، رشد گیاه در محیط را کنترل و عملکرد و رشد محصول را سریع تر می کند چون در این روش، احتمال پیدایش بیماری کم می باشد.

علاوه بر موارد بالا، کشت گوجه با روش هیدروپونیک از نظر هزینه نسبت به دیگر کشت ها، گران تر می باشد چون در طی فرایند تولید دارای زحمت بسیار می باشد.

امید لطفی پور

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه شامیدان شما را به خرید بهترین محصولات گوجه فرنگی گلخانه هیدروپونیک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید